5 забавни начина да се научим да пишем
За много от нашите ученици, говоримият английски вече не е нещо чуждо. В нашите часове е пълно с игри и забавления.Децата неусетно са получили онази основа, която им дава увереността да общуват на английски свободно и без притеснения. Така неусетно идва и моментът, в който децата и писането се срещат.Разбира се има безкрайно много начини да въведем буквите в живота на децата.
Как да направим така, че децата и писането да се харесат?
До сега английският е бил нещо забавно и естествено.Часовете ни са пълни с игри, шарени карти и интересни, ръчно изработени материали… Как да накараме тези деца да пишат букви, без да ги отегчим и без да оставим у тях усещането, че писането е нещо неприятно и трудно? С децата и писането винаги внимаваме, за да не изгубим ентусиазма за английски език.
Да забавим темпото
Децата ни не винаги са готови да започнат да пишат. Докато някои горят от нетърпение, други са плахи и по-скоро се страхуват, че това не е нещо, с което могат да се справят. В практиката на преподавател съм срещала деца, които при вида на празен лист и молив започват да плачат и да се дърпат. Разбира се, че никой не иска това да се случва.Но ако детето няма необходимата координация, фина моторика и подготовка, то няма да се чувства комфортно да изписва букви. За това трябва да забавим темпото. Това е изключително важно за бъдещото училищно развитие на децата. Именно тази основа ще им даде увереност, че могат да се справят толкова добре, колкото и другите и няма да изпитват трудности.
За да навлезем в писането и четенето лесно и с удоволствие е важно най-вече да спазим едно важно правило. Спокойното и щастливо дете учи най-добре!
Второто правило, към което трябва да се придържаме е:забавно и развличащо, динамично занимание. Това на пръв поглед не пасва на представите ни за писане и учене на букви.
Именно за това сега ще споделим с вас някои изпитани и изключително забавни занимания, които можете да направите дори у дома!
Простор от букви:

Бордна игра “Азбука”

Азбучна дъска

Игра с букви и… писане с бобчета – защо не?

